• Економіка гостинності: понятійно-термінологічний словник / Сазонець О.М., Тесленко Т.В., Гакова М.В., Лучанська Ю.Г. Київ : Вид-во «Каравела», 2024. 168  с.

Авторами понятійно-термінологічного словника, які є висококваліфікованими фахівцями у сфері туризму, готельного бізнесу, міжнародних економічних відносин, міжнародного бізнесу, підготовлено видання, що істотно поповнило інформаційний фонд сучасної української науки про управління процесами туризму та готельного бізнесу України, інтеграції сфери послуг в світовий та європейський господарський комплекс. Видання словника сприяє поширенню та розвитку управлінської культури в системі міжнародного готельного бізнесу. Понятійно-термінологічний словник створено в умовах воєнних дій, проведення ринкових реформ, здійснення нашою країною активної політики європейської інтеграції, що значно підвищує його актуальність.

Видання розраховане на студентів, науковців, державних службовців, викладачів, аспірантів і докторантів та всіх, кого цікавлять проблеми забезпечення підвищення міжнародної конкурентоспроможності та формування сприятливого бізнес-середовища функціонування гогтельної сфери в Україні та в світі.

ВСТУП


Понятійно-термінологічний словник „Економіка гостинності” є складовою частиною процесу освіти нового рівня та відповіддю на сучасні виклики процесу глобалізації, що потребує нових знань та нових підходів до організації функціонування економіки та зокрема такої її динамічної складової як індустрія гостинності.  Підготовлений до видання понятійно-термінологічний словник «Економіка гостинності» присвячено висвітленню питань  актуального і сучасного базового навчальних курсів які викладається  в університетах України «Міжнародний бізнес», «Логістика», «Міжнародний туризм», «Основи готельно-ресторанного бізнесу», «Менеджмент в готельно-ресторанному бізнесі», «Маркетинг в готельно-ресторанному бізнесі», «Аналіз діяльності підприємств готельно-ресторанного та туристичного бізнесу».  Ці дисципліни викладається для студентів спеціальності «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа.  Також словник буде у нагоді для студентів магістратури за спеціальністю «Міжнародні економічні відносини», яким викладається дисципліна «Управління міжнародним бізнесом». Стане у нагоді словник і студентам, викладачам, які навчаютьсчя і працюють на спеціальності «Логістика», «Транспортні технології». Особливістю понятійно-термінологічного словника «Економіка гостинності» є висвітлення питань бебар’єрності в індустрії гостинності та рузмі та проникнення інклюзивних підходів у всі сфери життєдіяльності людини.

Сучасна наукова думка в Україні вже зробила вагомий внесок у висвітлення теоретичних, методологічних, загальних методичних питань розвитку глобальних процесів в сучасному світі та зокрема процесів розвитку економічних механізмів індустрії гостинності. Серед авторів, що плідно працюють над цією тематикою та формують основні напрями науки про світову економіку та міжнародні відносини такі відомі науковці як В. Джинджоян, О. Єлісєєва, О. Зборовська,  Н. Ковшун, Є. Крикавський, Д. Лук’яненко, М. Макаренко,  Ю. Макогон, Н. Мешко, Г. Назарова, В. Никончук, П. Покатаєв, І. Сазонець, В. Саричев, В. Тарасевіч, А. Філіпенко, С. Хамініч, О. Ястремська.  

Серед наукової літератури, значний доробок наших освітян в останні роки присвячено питанням, що стосуються безпосередньо розкриття економічних проблем гостинності.  В країні відомі такі наукові видання як Джинджоян В.В. «Базисні детермінанти розвитку туристичних підприємств на основі їх соціальної діяльності»: монографія. Запоріжжя : Класичний приватний університет, 2020. 248 с., Джинджоян В.В. «Детермінанти функціонування туристичних підприємств на основі розвитку їх соціальної діяльност»і : монографія. Рівне : Волинськи обереги, 2020. 264 с., Джинджоян В.В., Саленко А.С., Сазонець І.Л. «Соціальні детермінанти розвитку сфери послуг в концепції формування постіндустріального суспільства» : монографія. Рівне. Волин. обереги, 2021. 208 с., Зима І.Я., Обуховська Л.І. «Механізми забезпечення діяльності комунальних підприємств – закладів охорони здоров’я в умовах децентралізації». Рівне. Волинські обереги, 2020, 168 с., «Інституційна трансформація державного управління охороною здоров’я: Україна та іноземний досві»д : колективна монографія / І. Л. Сазонець, В. І. Саричев [та ін.] ; за наук. ред. д. е. н., проф. І. Л. Сазонця. Рівне : Волин. обереги, 2019. 396 с. та ін.

В процесі підготовки понятійно-термінологічного словника автори спиралися на видані ними,  або за їх участю монографії, навчальні посібники та підручники. Серед яких головними є такі праці як: «Ефективне управління розвитком індустрії туризму та гостинності у конкурентному середовищі» : колективна монографія / За загальною редакцією доктора економічних наук, доцента В.В. Джинджояна. – Дніпро : ЛІРА, 2022. – 246 с., «Управління розвитком туризму та гостинності на основі співпраці з міжнародними організаціями» / За загальною редакцією доктора економічних наук, професора Сазонця І.Л.-  Дніпро : ВНПЗ ДГУ. – 2023. – 213 с., «Державне управління в галузі туризму та гостинності в Україні» / За загальною редакцією доктора економічних наук, професора Торяника В.М. -  Дніпро : ВНПЗ ДГУ. – 2024. – 180 с.,  Джинджоян В.В., Тесленко Т.В., Горб К.М. «Інноваційні технології в туризмі та гостинності»: навч. посіб. К.: Видав. «Каравела», 2022. - 340 с., Сазонець І.Л., Сазонець О.М. «Управління проектами та ризиками в туризмі» : навч. посіб. К. : «Центр учбової літератури», 2023. – 320 с. та ін.

Авторами понятійно-термінологічного словника, які є висококваліфіковані фахівці у сфері туризму, готельного бізнесу, міжнародних економічних відносин, міжнародного бізнесу підготовлено видання, що істотно поповнило інформаційний фонд сучасної української науки про управління процесами готельного бізнесу України та його інтеграцією в світовий та європейський господарський комплекс. Видання словника сприяє поширенню та розвитку управлінської культури в системі міжнародного готельного бізнесу. Понятійно-термінологічний словник створено в умовах воєнних дій, проведення ринкових реформ, проведення нашою країною активної політики європейської інтеграції, що значно підвищує його актуальність. Видання розраховане на студентів, науковців, державних службовців, викладачів, аспірантів і докторантів та всіх, кого цікавлять проблеми забезпечення підвищення міжнародної конкурентоспроможності та формування сприятливого бізнес-середовища функціонування гогтельної сфери в Україні та в світі

Сучасні тенденції розвитку сфери гостинності зробили актуальним видання словника, що систематизує тенденції економічного розвитку цієї сфери та економічної активності в регіоні, аналізує проблеми сучасної світової економіки, займається накопиченням і обробкою інформації зовнішньоекономічного характеру, проводить аналіз зовнішнього світу та допомагає суб’єктам туристичної та готельно-ресторанної діяльності орієнтуватися в транспортному, інформаційному потоці. Таким виданням на теперішній час може стати понятійно-термінологічний словник „Економіка гостинності”.

Словник має системний, міждисциплінарний характер. Він містить тлумачення зі сфери економіки гостинності, туризму, міжнародного бізнесу, логістики, харчових технологій та кулінарії, круізного бізнесу та створення безбар’єрного простору які охоплюють таку тематику:

безбар’єрний простір та інклюзія;

глобалізація та глобальні економічні процеси;

міжнародні інвестиційні ринки;

ТНК;

готельний бізнес, 

міжнародні організації сфери гостинності;

харчові технології і кулінарне мистецтво;

міжнародні моделі корпоративного управління;

транспорт і логістика

міжнародні перевезення;

міжнародний маркетинг;

міжнародний менеджмент;

міжнародний туризм;

міжнародна торговля;

корпоративна економіка;

санаторно-курортна діяльність.

Представлене навчальне видання дозволить авторам поширити свою аналітико-наукову діяльність і зробить внесок в  розробку актуальних економічних проблем сфери гостинності в її економічному розрізі. Видання понятійного-термінологічного словника «Економіка гостинності» спрямовано на досягнення того рівня підготовки науково-педагогічних кадрів, який відповідає сучасним світовим вимогам.

 

 



             ЗМІСТ


1. ВСТУП 3

2. ТЕРМІНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА СЛОВНИКА 5

3. ПІСЛЯМОВА 137

4. АЛФАВІТНИЙ ПОКАЖЧИК СТАТЕЙ І ТЕРМІНІВ 138

5. СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 163


Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре

Економіка гостинності: понятійно-термінологічний словник / Сазонець О.М., Тесленко Т.В., Гакова М.В., Лучанська Ю.Г. Київ : Вид-во «Каравела», 2024. 168 с.

  • Виробник: Каравела
  • Модель: словник
  • Наявність: Є в наявності
  • 300 грн.


Рекомендовані товари

Міжнародний курортний спа-менеджмент : навч. посіб. Львів : ЛНУ імені Івана Франка, Мальська М. П., Малюга Л. А., Масюк Ю. О. 272 с. тв. обкл. 2023 р

Міжнародний курортний спа-менеджмент : навч. посіб. Львів : ЛНУ імені Івана Франка, Мальська М. П., Малюга Л. А., Масюк Ю. О. 272 с. тв. обкл. 2023 р

У пропонованому навчальному посібнику зроблено спробу систематизувати використання термінології інд..

300 грн.

Економіка гостинності: понятійно-термінологічний словник / Сазонець О.М., Тесленко Т.В., Гакова М.В., Лучанська Ю.Г. Київ : Вид-во «Каравела», 2024. 168 с.