• Екологічні засади формування архітектури будівель громадського призначення. Навчальний посібник. Кольорова./ О. І. Сєдак, О. Ю. Запорожченко - К. - 2021 – 183 с.

Викладенні у виданні матеріали сприяють формуванню системи знань майбутніх фахівців для вирішення архітектурних і наукових завдань зі створення довершених рішень екологічного архітектурного середовища. Розглянуті екологічні засади формування архітектури громадських будівель, а також особливості формування об`ємно-планувальних рішень окремих типів будинків.

Розраховані на студентів вищих навчальних закладів, можуть бути використані для фахівців, що працюють у сфері архітектури, дизайну та будівництва.

ЗМІСТ

 

ВСТУП................................................................................................. 5

РОЗДІЛ 1. ПРОВІДНІ ШЛЯХИ РОЗВИТКУ ЕКО-АРХІТЕКТУРИ БУДІВЕЛЬ ГРОМАДСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ………………………8

Контрольні запитання та завдання.................................21

РОЗДІЛ 2. ЕКОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРИ    АДМІНІСТРАТИВНО-ОФІСНИХ СПОРУД…………….……..….   22

Контрольні запитання та завдання………..…………….31

РОЗДІЛ 3. ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРИ

ЕКОЛОГІЧНИХ КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ…………….…32

Контрольні запитання та завдання…………..………….43

РОЗДІЛ 4. ПРОВІДНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРИ

ЕКОЛОГІЧНИХ ТОРГІВЕЛЬНО-РОЗВАЖАЛЬНИХ КОМПЛЕКСІВ……………………………………………………………………..…44

Контрольні запитання та завдання……..……………….52

РОЗДІЛ 5. СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ВИКОРИСТАННЯ ОСНОВНИХ

ЗАСАД ЕКО-АРХІТЕКТУРИ В МІСЬКОМУ ЖИТЛОВОМУ     БУДІВНИЦТВІ…………………………………………………………....53

Контрольні запитання та завдання………………..…….84

РОЗДІЛ 6. ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ОБ`ЄМНО-ПЛА-

НУВАЛЬНИХ РІШЕНЬ ЕКО-ГОТЕЛІВ……………………….…...…...85

Контрольні запитання та завдання………………….......98

РОЗДІЛ 7. НОВІТНІ ТЕНДЕНЦІЇ ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРИ

ЕКОЛОГІЧНИХ ВИСОТНИХ СПОРУД……………………………....99

Контрольні запитання та завдання………………….....120

РОЗДІЛ 8. ЕКОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРИ    СУЧАСНИХ ЛІКАРНЯНО-ОЗДОРОВЧИХ КОМПЛЕКСІВ………121

Контрольні запитання та завдання………………..…...132

РОЗДІЛ 9. ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ОБ’ЄМНО-ПЛА-

НУВАЛЬНИХ РІШЕНЬ ЕКОЛОГІЧНИХ ОЗДОРОВЧО-РОЗВА-

ЖАЛЬНИХ КОМПЛЕКСІВ………………………………..……….....133

Контрольні запитання та завдання…...………………..147

РОЗДІЛ 10. ЕКОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ОБ`ЄМНО- ПЛАНУВАЛЬНИХ РІШЕНЬ СУЧАСНИХ СПОРТИВНИХ

СПОРУД………………………………………………………...…….148

Контрольні запитання та завдання..…...……………...162

РОЗДІЛ 11. ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРИ

ЕКОЛОГІЧНИХ АЕРОВОКЗАЛЬНИХ КОМПЛЕКСІВ…………….163

Контрольні запитання та завдання………...…………..174

ВИСНОВКИ………………………………………….………..175

ЛІТЕРАТУРНІ ДЖЕРЕЛА ……………………………..……...178


 ВСТУП

 

Ресурси, споживані нами, не безмежні. Існує певний ланцюжок, стосовно будь-якого продукту, починаючи від видобутку й закінчуючи утилізацією. Це приводить до досить агресивного відношення до природи й екології. У наш час дана проблема, безсумнівно, актуальна. Здоровий спосіб життя і дбайливе відношення до екології у світі стає модною тенденцією, тому що виживання людства у глобальному розумінні цього значення можливе виключно у випадку встановлення рівноваги із природою. Одним зі шляхів вирішення проблеми є екологічне будівництво.

Екологічний стиль будівництва – це стиль в архітектурі, що особливо яскраво проявився в останній третині ХХ ст. у зв'язку з рухом у захист навколишнього середовища. Для громадських будівель цього стилю характерне прагнення до «природних» форм, широке застосування природних, несинтетичних матеріалів, використання природоощадних технологій тощо.

Створення екологічної громадської будівлі має на меті ефективне використання природних ресурсів, а також використання досягнень науки у галузі виробництва екологічних будівельних матеріалів у поєднанні з екологічними засадами формування архітектури кожного типу об`єктів.

Пошук специфічних форм організації просторового середовища екобудівель та споруд для створення умов економії енергетичних ресурсів, зменшення наслідків життєдіяльності людини на довкілля, а також дію негативного впливу штучного середовища на людину – це важливі засади розвитку еко-архітектури.

Ефективність енергозбереження та екологічності громадських будівель визначається сукупністю багатьох чинників:

- вибором місця для будівництва та екологічних матеріалів і конструкцій;

-  пасивним і активним використанням відновних енергоносіїв;

-  енергетично вигідним інженерним обладнанням, тощо.

Архітектурний проект самої еко-будівлі як невід'ємний компонент включає заходи з економії енергії: орієнтацію будівлі; розташування вікон (більшість вікон та прозорих частин стін або даху мають бути повернені до сонця, водночас не можна забувати про захист від сонця влітку); зонування будівлі (поділ на більш теплі – житлові, і більш холодні – допоміжні або буферні зони); створення конструкцій стін, що накопичують і віддають тепло всередину будівлі; компактність форми будівлі (найкомпактнішою формою будівлі є пів-шар, його частина поверхні, щодо об'єму (по відношенню до пів-кубу) становить тільки 81 %, потім іде циліндр – 92 %, піраміда – 98 %, пів-куб – 100 %  і нарешті куб – 105 %) тощо.

Ще однією метою екологічного громадського будівництва є збереження або підвищення якості будівлі та комфорту її внутрішнього середовища. 

Саме тому у будівництві екологічної громадської будівлі застосовують досить багато новітніх технологій. Наприклад, використовують: сонячні батареї, вітрогенератори й біореактори, спеціальні системи вентиляції й збору дощової води, неагресивну до навколишнього середовища систему життєзабезпечення, маловідхідність, що досягається, переробленням й утилізацією всіх видів відходів, тощо.

До середини ХХ століття «зелені дахи», «зелені стіни», «зелені фасади» вважалися екзотикою і розповсюдження їх було досить обмежене. Однак, у наш час, урбанізоване населення відчуло тугу за зеленим насадженням, площа яких в умовах дорогих міських земель зменшувалася катастрофічно швидко. Це викликало погіршення екологічної обстановки та необхідність збільшення кількості зелені в містах. Отже тотальне озеленення стало невідкладним завданням. У цей період було проведено велику кількість експериментів і досліджень, щоб визначити необхідні види покрівельних матеріалів, протикорозійних матеріалів, дренажних систем, складів родючих шарів тощо. Інтенсивності досліджень сприяло і те, що застосування «зелених дахів» знижували обсяги зливових вод, що надходять у каналізацію, і поліпшувало склад повітря в містах.

Екологічно доцільне проектування передбачає створення загальної екологічної концепції проектування будівництва та експлуатації даного типу споруди. Тому передусім необхідно вивчити передумови та основні засади формування об`ємно-планувальних рішень громадських еко-будинків для створення довершених рішень екологічного архітектурного середовища.

Багато розвинених країн використовують екологічне будівництво за сучасними стандартами екологічної безпеки та економії з використанням інноваційних технологій. Для того, щоб Україна приєдналася до цього процесу, необхідно вирішити багато стратегічних завдань, наприклад, створити екологічні стандарти для проектування будівель кожного типу громадських споруд в Україні.

Поширення екологічних будівель у забудові міст України відіграє велику роль у зменшенні навантажень на біосферу і є стратегічно важливий напрямок у її подальшому розвитку.

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре

Екологічні засади формування архітектури будівель громадського призначення. Навчальний посібник. Кольорова./ О. І. Сєдак, О. Ю. Запорожченко - К. - 2021 – 183 с.

  • Виробник: Каравела
  • Модель: посібник
  • Наявність: Є в наявності
  • 390 грн.


Рекомендовані товари

Образотворче мистецтво та колір в інтер’єрі: навч. посібник. Рек. ВР.  НОВИНКА! (повнокольорова)	О.І.Сєдак, О.Ю.Запорожченко. Формат А5.
Колористика інтер’єру: навч. посібник. Друге вид. доповнене.  Рек. ВР НАУ.  НОВИНКА! (кольорові ілюстації)	Сєдак О.І. , Запорожченко О.Ю.

Колористика інтер’єру: навч. посібник. Друге вид. доповнене. Рек. ВР НАУ. НОВИНКА! (кольорові ілюстації) Сєдак О.І. , Запорожченко О.Ю.

     Матеріали, викладені в навчальному посібнику, сприяють формуванню системи знань ..

580 грн.

Екологічні засади формування архітектури будівель громадського призначення. Навчальний посібник / О. І. Сєдак, О. Ю. Запорожченко - К. - 2021 – 183 с.